Son Yazılar

Word ile Arapça Yazı Yazmak


Windows işletim sistemleri için geliştirilen Microsoft Windows Office programlarında arapça yazı yazmak için kısa bir yazı.

Microsoft Office Programları dünya genelinde bir çok kullanıcıya sahip olduğu için bir çok dilde gelişmiş bir şekilde hizmet vermektedir. Microsoft Office Programlarının yazı için en çok kullanılan programı olan Word ile Arapça yazı yazmak için öncelikle bilgisayarınızda Arapça dil paketinin yüklü olması gerekir. Windows işletim sistemimiz konum bazlı olduğu yani Türkiye de kullandığımız için otomatik olarak Türkçe dili seçip programları bu şekilde yükler. Türkçe bir işletim sistemine Arapça dil paketi nasıl yüklenir linkteki ( ) bu yazımda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
Microsoft Office Programına Arapça dil paketi yükledikten sonra Yazı Tipini her hangi bir Arapça font seçtikten sonra Paragraf bölümünden Sağ dan sola seçeneğini seçiyoruz ve Arapça yazmaya başlıyoruz. Arapça klavyeye sahip değilsek Windowsun Erişilebilir Seçeneklerinden Ekran Klavyesiyle harflerin yerini görerek daha kolay bir şekilde yazı yazabiliriz.

Word ile Arapça Yazı Yazmak için gerekli olan şeyler:
1-) Windows işletim sistemi
2-) Microsoft Office programı
3-) Windows Arapça dil paketi
4-) Microsoft Office Arapça dil paketi

Word ile Arapça Yazı Yazmak için Daha Detaylı Bilgi linkteki videoda mevcuttur:Yorum Yayınla

Yazı Hakkındaki Düşünceleriniz...

Daha yeni Daha eski